Rekrutacja dużej liczby pracowników w krótkim czasie

Opublikowano: 2022-06-05

pracownicy budowy z zachodem słońca

Duże zapotrzebowanie na pracowników w krótkim czasie to wyzwanie, z którym mierzą się np. firmy produkcyjne, logistyczne, budowlane. Może się okazać że wewnętrzny dział HR może mieć problem z realizacją takiej rekrutacji. Na pomoc w tej sytuacji przychodzi agencja pracy.

Jak zrekrutować w krótkim czasie dużą grupę pracowników?
W przypadku dużego zapotrzebowania na pracowników i krótkiego czasu na realizację rekrutacji, najlepiej sprawdzi się wynajem pracowników od agencji pracy tymczasowej. Ciężar selekcji kandydatów, rozmów rekrutacyjnych i dopełnienia formalności związanych z zatrudnieniem spada wtedy na zewnętrzną firmę zajmującą się leasingiem pracowniczym.

Zalety przeprowadzenia rekrutacji przez agencję pracy
Zmniejszenie kosztów zatrudnienia pracownika i obsługi kadrowo-płacowej
Elastyczność i szybka reakcja na zmiany zapotrzebowania kadrowego, co jest szczególnie ważne w branżach sezonowych
Przejęcie rozmów rekrutacyjnych oraz wszystkich formalności przez agencję
Dopasowanie kandydata do wymagań pracodawcy pod względem kwalifikacji, doświadczenia oraz innych aspektów
Legalność zatrudnienia, co jest znacznym ułatwieniem dla firm chcących zatrudnić nie tylko Polaków ale również obcokrajowców
Rynek pracowników fizycznych
Obecne raporty dotyczące rynku pracy mówią o tym, że pracownicy fizyczni są najbardziej poszukiwaną grupą kandydatów i to ich najczęściej będą dotyczyły takie duże rekrutacje z krótkim terminem realizacji. Ma na to wpływ rozwój branż, sezonowość, ale przede wszystkim duża konkurencja między pracodawcami. Firmy oferują coraz lepsze warunki pracy oraz benefity. Co za tym idzie, pracownicy nie przywiązują się do miejsc pracy, szukają bardziej opłacalnych ofert. To wszystko wpływa na dużą rotację pracowników.

Pracownicy zza granicy
Ze względu na tak duże zapotrzebowanie na pracowników fizycznych, pracodawcy coraz częściej decydują się na zatrudnienie cudzoziemców. Można również zauważyć ciągły napływ imigrantów chętnych do pracy. Tutaj z pomocą również przychodzi agencja pracy, która łączy pracownika-obcokrajowca z pracodawcą oraz dopilnowuje wszystkich formalności, żeby zapewnić legalne zatrudnienie dla cudzoziemców.

Newsletter pracodawcy

Chcesz dostawać informacje o rynku pracy i metodach rekrutacji?  Zapisz się do Newslettera!

    Zapisz się na newsletter!

    Chcesz być na bieżąco z wartościowymi artykułami z zakresu kadr, HR czy rekrutacji?